Αναζήτηση αυτού του ιστολογίου

Κυριακή 25 Μαρτίου 2012

Άνετη "τεσσάρα" του ΠΑΟΚ στην Κέρκυρα

Μεγάλη νίκη πέτυχε ο ΠΑΟΚ με 4-0 μέσα στην Κέρκυρα, με κορυφαίο παίκτη τον Λάζαρ.
Ο ΠΑΟΚ ήταν κυρίαρχος σε όλο το πρώτο ημίχρονο δείχνοντας πως θέλει να "καθαρίσει" από νωρίς τον αγώνα. Σημείωσε δύο τέρματα, ενώ θα μπορούσε να πετύχει και άλλο, απέναντι σε μια Κέρκυρα η οποία δεν απείλησε ιδιαίτερα, ενώ ο Χάβι Γκράθια αναγκάστηκε να κάνει και δύο αλλαγές λόγω τραυματισμών.
Η ομάδα του Λάσλο Μπόλονι (σ.σ. είδε το δεύτερο μέρος από το μπουθ, καθώς αποβλήθηκε) δεν κατέβασε ταχύτητα ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, συνέχισε να έχει την υπεροχή σημειώνοντας δύο ακόμη τέρματα με Λάζαρ και έφτασε άνετα στην επικράτηση επιστρέφοντας έτσι στην τέταρτη θέση της βαθμολογίας.
Διαιτητής/Βοηθοί: Αρετόπουλος (Τρικάλων)/ Γκάγκας (Λάρισας), Γεωργιάδης (Κοζάνης)
4ος Διαιτητής/Παρατηρητής: Στυλιάρας (Αιτ/νίας)/ Σκουφίτσας (Αθηνών)
Κέρκυρα (Γκράθια): Γκαλίνοβιτς, Γκουστάβο (43' λ.τρ. Ηλιάδης), Μαϊστόροβιτς, Βέντσελ (22' λ.τρ. Βενέτης), Κοντοδήμος, Ερίθε, Γραμμόζης, Καραλής, Καλαντζής, Ιωάννου (71' Μπάρκογλου), Μαρτίν.
ΠΑΟΚ (Μπόλονι): Χαλκιάς, Σνάουτσνερ, Τσιρίλο (77' Μπαλάφας), Μαλεζάς, Σταφυλίδης, Γκαρσία, Λάζαρ (70' Τσουκαλάς), Σαλπιγγίδης (70' Γεωργιάδης), Λίνο, Γιάννου, Αθανασιάδης.
Κίτρινες κάρτες: Σνάουτσνερ (29', ΠΑΟΚ), Τσιρίλο (35', ΠΑΟΚ), Γιάννου (92', ΠΑΟΚ)
Σκόρερ: Γκαρσία (15', ΠΑΟΚ), Αθανασιάδης (45+2', ΠΑΟΚ), Λάζαρ (54', 64', ΠΑΟΚ)